Chiny badają Bitcoin jako alternatywną inwestycję, zastępca prezesa banku centralnego mówi

Chiny twierdzą, że przyglądają się Bitcoinowi jako alternatywnej inwestycji. Jednak na razie kraj ten utrzyma swoje dotychczasowe praktyki.

Chiny są krajem dobrze znanym z poparcia dla narracji „blockchain nie bitcoin“. Kraj ten próbował niejednokrotnie ograniczać kryptowaluty, ale wygląda na to, że teraz łagodzi swoje stanowisko, a nawet przyjmuje nieco pozytywne podejście do Bitcoina.

Bitcoin jako alternatywne narzędzie inwestycyjne

Przemawiając na Boao Forum for Asia 18 kwietnia, były prezes banku centralnego Chin, Zhou Xiaochuan i obecny zastępca prezesa banku centralnego Li Bo wypowiedzieli się na temat Bitcoin Revolution i kryptowalut.

„Uważamy, że aktywa kryptowalutowe powinny odgrywać ważną rolę w przyszłości, zarówno jako narzędzie inwestycyjne, jak i inwestycja alternatywna. Wiele krajów, w tym Chiny, również badają je jako narzędzie inwestycyjne.“

Dodając do sprawy, Zhou Xiaochuan powiedział, że ludzie niekoniecznie muszą wiedzieć, czy technologia stojąca za walutami cyfrowymi jest scentralizowana czy zdecentralizowana, ponieważ „zwykli ludzie niekoniecznie rozumieją, jak wygląda stojący za nią system.“ Zapewnił również, że niezależnie od tego, co się dzieje, waluty cyfrowe nie mogą być wykorzystywane do nielegalnych działań, takich jak pranie brudnych pieniędzy, unikanie podatków, handel narkotykami lub bronią, czy hazard.

Ponadto, Li Bo powiedział, że bitcoin, jak również stablecoin, są „zaszyfrowanymi aktywami“ i że są one opcją inwestycyjną, ale nie walutą.

„Jeśli jest on używany jako narzędzie inwestycyjne, wiele krajów, w tym Chiny, bada również, jaki rodzaj środowiska regulacyjnego powinien istnieć dla takiej metody inwestycyjnej. Chociaż ta zasada regulacyjna jest minimalną zasadą regulacyjną, nadal istnieją zasady regulacyjne.“

Wysokiej rangi urzędnik podwoił znaczenie przepisów, które zapewniają, że „spekulacja takimi aktywami nie spowoduje poważnego ryzyka finansowego.“ Ostatecznie, pomimo wskazówek dotyczących bardziej pozytywnego podejścia do bitcoina i innych kryptowalut, Bo powiedział, że nadal będą utrzymywać obecne środki i praktyki.

Pozytywna reakcja rynku

Wczoraj byliśmy świadkami poważnego krachu na rynku we wszystkich kryptowalutach. Jak donosi CryptoPotato, bitcoin zanurzył się poniżej 52 000 USD, Ether spadł poniżej 2 000 USD i tak dalej, co spowodowało ponad 10 miliardów dolarów likwidacji na całym rynku.

Dziś jednak sprawy wyglądają jaśniej. Większość kryptowalut znajduje się na ścieżce odrodzenia, z BTC testującym już $58K.

ETH jest notowany na poziomie około 2250 dolarów, BNB odzyskał 500 dolarów, a inne altcoiny o dużej i średniej kapitalizacji również notują znaczne wzrosty.